top of page
Keresés

Nem sikerült a csoda, de elismerést érdemel csapatunk

1909. szeptember 19.-én a Budapest Honvéd (akkori nevén KAC) velünk játszotta első hivatalos mérkőzését, a Pestvidéki bajnokság küzdelmein belül. A végeredmény, ahogy ezúttal is 3-1-es kispesti győzelem lett. Az azóta eltelt 100 év alatt elért különbségeket felesleges lenne ismertetni a két csapat között, ezért is nagy szó, hogy a magyar kupasorozat főtáblájának 3. körében az élvonalbeli gárdát fogadhattuk. Nagy érdeklődés fogadta az összecsapást, sok utánpótlás játékosunk is monori színekben várta, mire képes együttesünk Lanzafame vagy éppen Batik ellen, annak ellenére, hogy mínuszt mutatott a hőmérő. A vendégek vezetőedzője a lehető legerősebb összeállításba küldte pályára csapatát, ezzel is bizonyítva a találkozó előtti nyilatkozatát, miszerint első osztályú figyelem és játék szükséges a továbbjutáshoz. A mieink kezdőjéből ezzel szemben hiányzott sérülés vagy eltiltás miatt: Hrepka Ádám, Nagy Bendegúz, Tóth Ferenc és Szabó Zsombor is. Ugyanakkor a pályára lépők remek felfogásban és játékkal vetették bele magukat a mérkőzésbe. Az első 20 percben többször is eljutottunk a piros-feketék kapujáig. Lendületünket az első kispesti gól törte meg valamelyest, de a szünetig nem született újabb találat. Ellenben a fordulást követően egy szöglet utáni kavarodásból Lanzafame-ról pattant be a játékszer a kapunkba. Ezután láthatóan csökkent az iram, majd a 42-szeres válogatott Vadócz Krisztián talált be, megszerezve a piros-feketék harmadik gólját. Azonban a végeredményt Barthel Gábor állította be, aki a 86.percben egy hatalmas bombát eresztett el 22 méterről, szinte kiszakítva Tujvel hálóját. A lefújás előtti percekben csapatunkban pályára lépett a sajátnevelésű Szőke Ármin, az egyesület első olyan 2003-as születésű labdarúgója, aki a felnőtt csapatunkban szerephez juthatott. Játékosainkra a levezető edzéseket követően pihenő vár, a felkészülési találkozókat január elején ismertetjük. A bajnokságban legközelebb március 8.-án láthatjuk viszont a kék-fehéreket, akkor a Kecskemét csapatát fogadjuk. MAGYAR KUPA 8. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT) MONOR – BP. HONVÉD 1–3 (0–1) Monor, 600 néző. Vezette: Lovas László (Medovarszki János, Csatári Tibor) MONOR: Bozsó – Barthel, Karacs, Fisli, Pintér T. – Ficsor, Farkas Á. (Szőke, 91.) – Hunya – Haragos (Krizsán, 91.), Adamcsek, Tóth Á. S. (Sznopka, 84.). Vezetőedző: Horváth Dávid HONVÉD: Tujvel – Kálnoki-Kis (Ngwa, 69.), Kamber, Batik – Uzoma (Buna, 76.), Kesztyűs, Nagy G., Banó-Szabó (Vadócz, 57.), Kukoc – Moutari, Lanzafame. Vezetőedző: Giuseppe Sannino Gólszerző: Moutari (0–1) a 22., Lanzafame (0–2) az 51., Vadócz (0–3) a 69., Barthel (1–3) a 84. percben Horváth Dávid: – Köszönjük mindazoknak, akik kilátogattak a nem éppen közönségbarát időjárási körülmények és kezdési időpont ellenére! Az előzetes esélyekkel tisztában voltunk, de mindent elkövettünk, hogy tudásunk legjavát adjuk és nincs is okunk szégyenkezni, mert ezen a napon az eredményben mutatkozik meg leginkább a két csapat közti különbség, mert akaratban és játékban is csökkenteni tudtuk a differenciát. Ugyanakkor hiányérzetem lehet, mert két gólt is szögletrúgás után kaptunk, ami eddig nem volt ránk jellemző. De úgy gondolom, hogy a fagypont körüli hőmérséklet ellenére egy jó meccset tudtunk produkálni a kilátogató nézőknek. Büszkék vagyunk, hogy a legjobb 32 csapat között, egy élvonalbeli gárdát hozhattunk el Monorra!